Dofinansowanie UE RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
JOLA PRZEBINDA
PRACOWNIA KRAWIECKA
Sukienka Sukienka Damski kombinezon Sukienka Sukienka Sukienka

Mała czarna sukienka

Mała Czarna Sukienka szyta na miaręModa przemija, styl zostaje - Coco Chanel

Mała Czarna liczy sobie już prawie 90 lat. Wylansowana w 1926 roku przez Coco Chanel, prosta czarna sukienka podbiła serca kobiet na całym świecie zajmując poczesne miejsce w ich szafach. Chyba nie ma dziś kobiety, która nie byłaby posiadaczką choć jednej krótkiej, sukienki w kolorze czarnym. Istotą małej czarnej jest prostota. Prosta czerń, prosty fason, prosta sukienka. A prawdziwa elegancja zawiera się w bezpretensjonalnej skromności.

Ponadczasowa klasyka, zamknięta w małej czarnej uczyniła z niej fenomen na miarę wszech czasów. Nikt wcześniej ani później nie stworzył „dzieła” dorównującego sukience wymyślonej przez Coco.

Pierwotnym, zamysłem projektantki była wygodna sukienka do pracy, pasująca do każdej figury w praktycznej czarnej barwie, która miała chronić przed widocznymi zabrudzeniami. Bardzo szybko mała czarna zaczęła żyć własnym życiem obejmując we władanie nie tylko biura i kancelarie lecz także salony.

Niezwykłość małej czarnej pokazała Audrey Hepburn występując pewnego razu w tejże sukni ozdobionej jedynie sznurem pereł (Śniadanie u Tiffaniego). Dało to obraz pełni szykowności i elegancji jaką kryje w sobie czarna sukienka. Od tego czasu mała czarna króluje dosłownie wszędzie.

Na tym właśnie polega fenomen malej czarnej czyli na dodatkach, które czynią z niej kreację balową, koktajlową, wieczorową czy codzienną. Czarny kolor można łączyć z każdą inna barwą bez obaw o efekt.

W połączeniu z czerwienią mała czarna zyskuje seksowny pazur.

Strojąc ją białymi dodatkami stworzymy kreację doskonałą na wszelkie gale i oficjalne uroczystości. Zielony, jako dodatek odmłodzi sukienkę i jej właścicielkę a fioletowe akcenty dodadzą jej dostojeństwa. Mała czarna daje nieograniczone możliwości. Ile barw i ozdobnych detali tyle pomysłów.

Jest to sukienka „bezpieczna” gdyż jest kreacją właściwą w każdym miejscu i o każdej porze. W niej nigdy nie popełnisz modowego ani okolicznościowego faux pas.

Zapraszamy do naszej pracowni skąd wyjdziecie w sukienkach swoich marzeń.

Dowiedz się więcej: dlaczego warto szyć na miarę właśnie u nas. Zobacz też galerię zdjęć sukienek.

Jeśli interesuje Cię przygotowanie ubioru szytego na miarę albo krawieckie poprawki lub przeróbki tego, co już masz w szafie lub po prostu chcesz się dowiedzieć więcej - napisz do nas lub zadzwoń.

Dołącz do nas także na portalu Facebook gdzie publikujemy informacje o świecie mody jak i o nowościach w naszej ofercie.