Dofinansowanie UE RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
JOLA PRZEBINDA
PRACOWNIA KRAWIECKA
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Marynarka dwurzędowa

Dobre kilka sezonów przewisiała gdzieś w mrokach męskiej garderoby, zapomniana i nieco samotna. Obecnie zaczyna pojawiać się na wybiegach zdobiąc co elegantsze i odważniejsze stylizacje męskiego, jesiennego looku. I dobrze, gdyż dwurzędowa marynarka to, zgodnie ze słowami stylistów, szczególny rodzaj męskiego stroju „stworzony po to aby zwracać uwagę”.

Marynarka dwurzędowa może mieć od 2 do 6 guzików. Najnowsze trendy dyktują model mocno wytaliowany z szerokimi wyłogami, bardziej szpiczastymi niż wcześniejsze i nieco krótszy niż tradycyjnie. Dwurzędówka, choć nie do końca jest to zgodne prawdą, postrzegana jest jako element stroju formalnego. Sprawdzi się ona w sytuacjach oficjalnych jednak na bardzo formalne gale nie jest wskazana. Dwurzędówkę nosi się raczej podczas nieformalnych lub weekendowych spotkań towarzyskich. Warto o tym pamiętać w przypadku smokingu, który w wersji dwurzędowej jest absolutnie nieformalnym strojem.

Dwurzędówka idealnie współgra ze swobodą smart casualu. Stylizacje łączące ją ze spodniami typu jeansy, nawet z tymi o jasnej barwie, czy T-shirtami są obecnie bardzo trendy. Ciekawym połączeniem jest również golf i marynarka dwurzędowa. Jako strój nieformalny dwurzędówka pozwala nieco zboczyć z konwencjonalnego kursu sztywnych zasad obejmujących męski strój.Obok wielu zalet i swobody jaką cechuje się marynarka dwurzędowa ma ona niestety pewien mankament jakim jest tendencja do poszerzania sylwetki. Oczywiście nie dyskwalifikuje to panów o nieco większych niż standardowe gabaryty gdyż temat właściwie zamyka się w umiejętnym rozmieszczeniu guzików. W przypadku dwurzędówki to właśnie one odgrywają największą rolę w wizualizacji sylwetki. Kolor marynarki, faktura tkaniny, intensywność wytaliowania to kolejne elementy, na które trzeba zwrócić uwagę jeśli chcemy aby marynarka podkreślała męskość sylwetki.

Znajomość zasad i umiejętność ich zastosowania podczas szycia marynarki dwurzędowej zapewni strój, który ukryje wszelkie niedoskonałości. Dlatego trudno mówić o dobrze leżących dwurzędówkach kupowanych w sklepie. Indywidualizm podejścia do szczegółów figury jest w tym przypadku niezbędny. To wyjątkowa marynarka, pełna niedomówień z którym poradzi sobie tylko krawiec o dużym doświadczeniu. Dlatego zawsze powinna być szyta na miarę.

* * *

Zapraszamy także do obejrzenia naszych realizacji