RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Suknia ślubna Suknia ślubna Suknia ślubna Surdut do ślubu Suknia ślubna Suknia ślubna

W wielu miejscach pracy obowiązuje ściśle określony dress code. Spódnice zasłaniające kolano, koszule i kostiumy to najczęściej spotykane warianty służbowego stroju. Równocześnie trudno znaleźć dobrej jakości kostium w popularnych sklepach, dlatego znacznie lepszym pomysłem jest uszycie go na miarę!

Czego unikać, wybierając strój do pracy?

Dress code to zespół zasad dotyczących ubioru, obowiązujących w danym miejscu pracy. Korporacje, biura, firmy zajmujące się obsługą klientów zaznaczają na wstępie, że nie wszystkie odzieżowe kombinacje są dozwolone. Nie możemy przyjść do pracy w dżinsach, zwiewnych bluzkach, krótkich spódniczkach czy jaskrawych kolorach. Te zasady dotyczą też często makijażu – nie może być zbyt krzykliwy, oraz dodatków – lepiej zostawić torebkę z cekinami w domu.

Sporym wyzwaniem jest zatem przygotowanie stroju, który mimo wszystko podkreśli naszą osobowość i nie będzie nudny czy nijaki. Zdani na ofertę sklepów odzieżowych, często możemy skończyć w upiornych, niewygodnych i niedopasowanych do naszej sylwetki garsonkach czy zestawach rodem z babcinej szafy. Wtedy z pomocą przychodzą zakłady krawieckie, które specjalnie dla nas uszyją dobrej jakości, niebanalny strój do pracy.

Różne odsłony kostiumu

Kostium złożony z marynarki i spodni jest jednym z ciekawszych zestawów, w które możemy zainwestować, bo daje nam szerokie pole manewru (często możemy zestawiać poszczególne elementy kostiumu z innymi ubraniami).

Tylko od nas zależy, na jaki fason postawimy – marynarka może być luźniejsza lub dopasowana, taliowana, z klasycznym kołnierzem, ze stójką… Podobnie spodnie. Jeśli lepiej czujemy się w szerszych nogawkach, możemy poprosić krawcową o taki fason. Jeśli marzą nam się eleganckie spodnie z wysokim stanem – nic nie stoi na przeszkodzie, by takie uszyć!

Dress code a kolorystyka

Kostium do pracy powinien być uszyty z tkaniny jednobarwnej, czarnej, granatowej, brązowej lub beżowej. To najbezpieczniejsza paleta barw i gwarancja, że pracodawca nie będzie na nas krzywo spoglądał. Równocześnie to kolory, które pięknie skomponują się z jasną koszulą, tak pożądaną w świecie firm ze ściśle określonymi zasadami ubioru.

Szycie na miarę sprawi, że w kostiumie będziemy czuły się swobodnie i kobieco, a równocześnie bardzo profesjonalnie. Dzięki doborowi odpowiedniej tkaniny i właściwej pielęgnacji strój posłuży nam naprawdę długo. Lepiej uszyć ubranie wysokiej jakości, niż męczyć się w pracy w niedopasowanym do nas uniformie – pamiętajmy o tym!