RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Mimo że przyjęło się sądzić, że to przyszłe panny młode mają większy problem z wyborem sukienki, panowie również nie są w najlepszej sytuacji. Nie mają zbyt wielu możliwości wyboru, a dodatkowo ich strój – nawet w ekstremalne upały – musi składać się z długich spodni i marynarki… Jak wybrać garnitur ślubny, by czuć się w nim elegancko i komfortowo w tym najważniejszym dniu?

Garnitur ślubny szyty na miarę – zalety

Wyobraźmy sobie, że w gorączce przygotowań weselnych musimy odwiedzić wiele sklepów w poszukiwaniu idealnego garnituru. Tracimy czas, a efekty często są mizerne… Złe dopasowanie, nie taki kolor, konieczność krawieckich poprawek, nietypowa sylwetka, na której sklepowe garnitury po prostu nie leżą… To tylko kilka problemów, na jakie mogą natknąć się przyszli mężowie. Jak ich uniknąć?

Najlepszą decyzją będzie uszycie garnituru ślubnego na miarę. Korzyści? Jest ich cała masa. Zyskujemy możliwość maksymalnego dopasowania do naszej sylwetki – taki garnitur jest jak druga skóra, nigdzie nie uciska, nigdzie nie odstaje. Otrzymujemy też ubranie wysokiej jakości, dobrze skrojone i uszyte, możemy też decydować o kolorze czy materiale. Na konsultacje z krawcową poświęcimy na pewno mniej czasu, niż na niekończące się wędrówki po sklepach!

O czym warto pamiętać, projektując garnitur ślubny?

Wiele zależy od sylwetki. Marynarka jednorzędowa będzie dobrze wyglądać na większości mężczyzn, a szczupli panowie mogą rozważyć projekt z dwoma rzędami guzików lub przedłużoną marynarką. Spodnie i rękawy powinny mieć odpowiednią długość – nie więcej, niż 5 cm poniżej kości nadgarstka w przypadku rękawa i zakrywające połowę obcasa buta w przypadku nogawki.

Jeśli chodzi o paletę kolorystyczną, króluje tu klasyka – granat, który pięknie harmonizuje z białą sukienką, a także czerń czy grafit. Na wesela organizowane latem można pokusić się o wariację w tonacji beżu i brązu – wówczas suknia ślubna powinna wpadać w żółtawe tony.

Materiał na garnitur ślubny

Bardzo dobrze sprawdzi się cienka wełna, która grzeje w chłodniejsze miesiące, a latem chłodzi. Istotne, by była to wełna stuprocentowa, bez sztucznych dodatków, które obniżają komfort noszenia – pamiętajmy, że w marynarce spędzimy większą część wieczoru, będziemy tańczyć, musi zatem być przewiewna i oddychająca. Podszewkę można wykonać z jedwabiu.

Jak widać, wybór idealnego garnituru ślubnego nie jest prostą sprawą. To strój, w którym pan młody musi czuć się dobrze, wyglądać elegancko i odpowiednio prezentować się na zdjęciach. Warto udać się po garnitur do krawcowej, bo tylko w ten sposób można mieć wpływ na wykonanie całego projektu – od podstaw!