RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Tarnów

Frak to męski strój wieczorowy, onieśmielający mężczyzn swoją klasą, z tego powodu każdy z nich powinien mieć w swojej szafie taki ubiór szyty na miarę. W dzisiejszych czasach fraki noszą głównie konferansjerzy, dyrygenci i muzycy orkiestry, tancerze tańców klasycznych i kelnerzy wyjątkowo ekskluzywnych restauracji. Bardzo rzadko, jednak zdarza się również, że zamawiają go panowie młodzi na szczególnie podniosłe wydarzenie, którym jest ich ślub. W takiej sytuacji nasza pracownia krawiecka w Tarnowie spieszy z pomocą.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest niebywale skomplikowany. Klasyczną cechą tego typu stroju są długie tylne poły i satynowe wyłogi. Jego frontowa część cięta jest krótko, z kolei tylna sięga dwoma połami aż do zgięcia kolan: we frakach w stylu angielskim wydłuża się stopniowo i delikatnie, sięgając do lub za kolana, a w linii francuskiej zdecydowanie mocniej wyróżnia się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Typową cechą jest także kieszonka z białą poszetką, najbardziej polecaną jest jedwabna. 

Jak nosi się frak?

Podstawową częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Ważne są też czarne lakierki. O wszystkich tych zasadach pamiętamy w naszej pracowni krawieckiej w Tarnowie.

Frak - w jakim kolorze?

Frak jest czarny. Jest klasyczny i dlatego nie podlega stylizacji. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka - białe. Do tego nosi się białą, wiązaną muchę. Każde inne połączenia kolorystyczne są najczęściej związane z zastosowaniem scenicznym i nie dają odpowiednio eleganckiego efektu.

Jak zachowywać się nosząc frak?

Mężczyźni we frakach wyglądają niezwykle stylowo, jednakże jednakowo eleganckie powinno być ich zachowanie, aby reprezentowali sobą najwyższą klasę. Nosząc tak uroczysty strój, niedozwolone jest trzymanie rąk w kieszeniach spodni lub zapinanie guzików marynarki. Najlepszą prezencję zapewni również tylko i wyłącznie zamówienie fraka szytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Tarnowie. 

Frak podkreśla rangę każdej, nawet najbardziej uroczystej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki rodzaj ubrania, skrojony dokładnie na ich miarę.