RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Warszawa

Frak to męski strój wieczorowy, który onieśmiela mężczyzn swoją klasą, dlatego każdy z nich powinien posiadać w swojej szafie tego typu ubiór szyty na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Warszawie. W dzisiejszych czasach fraki noszą głównie konferansjerzy, dyrygenci i muzycy orkiestry, tancerze tańców klasycznych i kelnerzy najbardziej prestiżowych restauracji. Niekiedy zdarza się jednak, że zamawiają go panowie młodzi na szczególnie uroczyste wydarzenie, którym jest ceremonia ich ślubu.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest bardzo skomplikowany. Klasyczną cechą tego typu stroju są długie tylne poły i satynowe wyłogi. Jego przednia część cięta jest krótko, natomiast tylna sięga dwoma połami nawet do kolan: w modelach w stylu angielskim wydłuża się stopniowo i łagodnie, sięgając do lub za kolana, a w linii francuskiej zdecydowanie mocniej odznacza się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Typową cechą jest także kieszonka z białą poszetką, najbardziej polecaną jest jedwabna. 

Jak nosi się frak?

Podstawową częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Istotne są też czarne lakierki. W naszej pracowni krawieckiej w Warszawie zawsze pamiętamy o tych zasadach.

Frak - jaki kolor?

Frak jest czarny. To strój klasyczny, dlatego nie podlega stylizacji. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka - białe. Do tego nosi się wiązaną muchę. Każde inne zestawienia kolorystyczne są najczęściej związane z zastosowaniem scenicznym i nie dają wystarczająco eleganckiego wyglądu. 

Jak zachowywać się nosząc frak?

Mężczyźni noszący frak prezentują się niezwykle stylowo, jednakże równie stylowe musi być także ich zachowanie, aby ich postawa reprezentowała najwyższą klasę. Podczas noszenia tak uroczystego stroju, niedozwolone jest trzymanie rąk w kieszeniach spodni lub zapinanie guzików. Najlepszą prezencję zagwarantuje również wyłącznie zakup fraka uszytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Warszawie. 

Frak podkreśla rangę każdej, nawet najbardziej wyjątkowej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki ubiór, skrojony dokładnie na ich miarę.