RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking to niezwykle elegancki element męskiej garderoby, przeznaczony na istotne okazje. Należy więc mieć pewność, że będzie leżał doskonale na swoim właścicielu i akcentował zalety jego sylwetki. Żeby to osiągnąć, jego uszyciem muszą zająć się doświadczeni krawcy, którym znane są kryteria, jakie ma spełniać formalny smoking i mogą wykonać go z najlepszej jakości materiałów. W ten właśnie sposób podchodzi do tego zadania nasza Pracownia Krawiecka Kraków.

Trwała elegancja

Kiedy w latach trzydziestych ubiegłego wieku dokonano podziału męskich strojów na te formalne oraz nieformalne, smoking zakwalifikowano jako ubiór półformalny. Jest zatem nieco bardziej szykowny niż garnitur, ale mniej oficjalny od fraka. Wypada go zakładać wieczorami - po zmroku. W sztucznym oświetleniu czerń zachwyca bowiem pięknem barwy, uwydatniony jest także kontrast z bielą koszuli, dlatego też mężczyzna wygląda rewelacyjnie. Co ciekawe, można nosić również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką o białej barwie, który można nosić również w ciągu dnia, na przykład w czasie przyjęć w cieplejszym klimacie. Przeważnie jednak, klasyczny, szykowny kostium tego typu powinien być czarny.

Elementy smokingu

Tradycyjny, formalny ubiór jest skompletowany z jednorzędowej marynarki w kolorze głębokiej czerni, z ostrymi albo szalowymi wyłogami, zapinanej na jeden guzik, z kieszeniami bez patek. Do niej dobiera się spodnie, które również są czarne, z zdobniczym atłasowym lampasem. Elementem smokingu jest też kamizelka albo tak zwany pas smokingowy. Do tego zakłada się białą koszulę i czarną muszkę. Co interesujące, dostępna jest też nieformalna wersja smokingu - charakteryzuje się on dwurzędową marynarką. Do takiego stroju nie wykorzystuje się kamizelki i pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Kraków zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów. 

Szykowny ubiór dla wszystkich mężczyzn

Niewątpliwie, smoking to niezbędny element męskiej szafy. Jest on odświętny, nadaje się na ważne okazje, a każdy mężczyzna może się w nim fantastycznie prezentować. W naszej Pracowni Krawieckiej Kraków profesjonalnie szyjemy smokingi na miarę, w związku z czym możemy idealnie spełniać oczekiwania wszystkich klientów. Zapraszamy do przejrzenia oferty i do skontaktowania się z nami.