RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking to bardzo wytworny element męskiej garderoby, zakładany przy wyjątkowych okazjach. Należy zatem zadbać o to, aby leżał doskonale na swoim właścicielu i zaznaczał walory jego sylwetki. Żeby to osiągnąć, jego stworzeniem muszą zająć się doświadczeni fachowcy, którzy znają kryteria, jakie ma spełniać formalny smoking i mają możliwość wykonania go z najlepszej jakości materiałów. Tak właśnie podchodzi do tego zadania nasza Pracownia Krawiecka Rzeszów.

Uniwersalna elegancja

Kiedy w latach trzydziestych XIX wieku podzielono męskie stroje na te formalne i nieformalne, smoking został określony jako kostium półformalny. Jest zatem odrobinę bardziej szykowny niż garnitur, ale mniej oficjalny od fraka. Należy go zakładać późną porą - po godzinie około osiemnastej. W świetle lamp czerń zachwyca bowiem pięknem barwy, uwydatniony jest także kontrast z bielą koszuli, dzięki czemu mężczyzna wygląda rewelacyjnie. Co interesujące, dostępny jest również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką w białym kolorze, który nadaje się do zakładania również w ciągu dnia, na przykład przy okazji eleganckich spotkań towarzyskich w cieplejszym klimacie. Przeważnie jednak, klasyczny, wytworny kostium tego typu powinien być czarny.

Skład smokingu

Klasyczny, formalny ubiór składa się z jednorzędowej marynarki w kolorze głębokiej czerni, z ostrymi albo szalowymi klapami, którą zapina się na jeden guzik, z kieszeniami pozbawionymi patek. Do niej dobiera się spodnie, które również są czarne, z dekoracyjnym atłasowym lampasem. W skład smokingu wchodzi też kamizelka albo tak zwany pas hiszpański. Oprócz tego trzeba założyć białą koszulę i czarną muszkę. Co interesujące, dostępna jest też nieformalna wersja smokingu - z dwurzędową marynarką. Do tego typu stroju nie stosuje się kamizelki czy pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Rzeszów zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów. 

Wytworny strój dla wszystkich mężczyzn

Bez cienia wątpliwości, smoking stanowi konieczny element męskiej szafy. Jest on odświętny, nadaje się na wyjątkowe okazje, a każdy mężczyzna może fantastycznie w nim wyglądać. W naszej Pracowni Krawieckiej Rzeszów z dbałością o każdy detal szyjemy smokingi na miarę, w związku z czym doskonale spełniamy wymagania naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oraz do nawiązania z nami kontaktu.