RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking jest niebywale szykownym elementem męskiej garderoby, przeznaczonym na istotne okazje. Należy zatem zrobić wszystko, aby leżał doskonale na swoim właścicielu i zaznaczał zalety jego sylwetki. Żeby to osiągnąć, jego uszyciem powinni zająć się profesjonalni fachowcy, którym znane są kryteria, jakie ma spełniać odpowiedni smoking i mogą wykonać go z wysokiej jakości materiałów. W taki właśnie sposób podchodzi do tego zadania nasza Pracownia Krawiecka Tarnów.

Uniwersalna elegancja

Kiedy w latach trzydziestych XIX wieku podzielono męskie stroje na te formalne oraz nieformalne, smoking zakwalifikowano jako kostium półformalny. Jest więc odrobinę bardziej szykowny niż garnitur, ale mniej oficjalny niż frak. Wypada go zakładać późną porą - po zmroku. W świetle lamp czerń olśniewa bowiem głębią barwy, uwydatniony jest także kontrast z białą koszulą, co sprawia, że mężczyzna wygląda doskonale. Co interesujące, można nosić również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką w kolorze białym, który nadaje się do zakładania również w dzień, na przykład w czasie przyjęć w ciepłym klimacie. Przeważnie jednak, klasyczny, wytworny kostium tego typu musi być czarny.

Skład smokingu

Tradycyjny, formalny ubiór składa się z jednorzędowej marynarki w kolorze czarnym, z frakowymi albo szalowymi klapami, która zapinana jest na jeden guzik, z kieszeniami pozbawionymi patek. Do niej dobiera się spodnie, które również są czarne, z dekoracyjnym lampasem z atłasu. Elementem smokingu jest też kamizelka lub tak zwany pas hiszpański. Do tego trzeba założyć białą koszulę i czarną muszkę. Co ważne, dostępna jest też nieformalna wersja smokingu - cechuje się on dwurzędową marynarką. Do takiego stroju nie stosuje się kamizelki i pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów. 

Szykowny strój dla każdego mężczyzny

Nie ulega wątpliwości, że smoking stanowi ważny element męskiej szafy. Jest on odświętny, nadaje się na wyjątkowe wydarzenia, a każdy mężczyzna może rewelacyjnie w nim wyglądać. W naszej Pracowni Krawieckiej Tarnów fachowo szyjemy smokingi na miarę, dlatego też możemy idealnie spełniać wymagania naszych klientów. Zachęcamy do przejrzenia oferty i do skontaktowania się z nami.