RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking jest niebywale eleganckim elementem męskiej garderoby, zakładanym przy wyjątkowych okazjach. Należy więc mieć pewność, że będzie leżał doskonale na swoim właścicielu i podkreślał walory jego figury. Żeby to osiągnąć, jego stworzeniem muszą zająć się profesjonalni fachowcy, którzy znają kryteria, jakie ma spełniać właściwy smoking i mogą wykonać go z najlepszej jakości materiałów. W taki właśnie sposób podchodzi do tego zadania nasza Pracownia Krawiecka Warszawa.

Ponadczasowa elegancja

Kiedy w latach trzydziestych zeszłego stulecia dokonano podziału męskich strojów na te formalne i nieformalne, smoking zakwalifikowano jako ubiór półformalny. Jest więc nieco bardziej wytworny niż garnitur, ale mniej oficjalny od fraka. Należy go zakładać wieczorami - po zmroku. W świetle lamp czerń smokingu olśniewa bowiem pięknem barwy, uwydatniony jest także kontrast z białą koszulą, w związku z czym mężczyzna wygląda doskonale. Co interesujące, istnieje również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką w kolorze białym, który nadaje się do zakładania również w dzień, na przykład w czasie przyjęć w ciepłym klimacie. Ogólnie jednak, tradycyjny, wytworny kostium tego typu powinien być czarny.

Skład smokingu

Tradycyjny, formalny ubiór jest zbudowany z jednorzędowej marynarki w kolorze głębokiej czerni, z frakowymi lub szalowymi klapami, zapinanej na jeden guzik, z kieszeniami bez patek. Do niej dobrane są spodnie, które również są czarne, z dekoracyjnym atłasowym lampasem. Do budowy smokingu wchodzi też kamizelka albo tak zwany pas hiszpański. Do tego należy założyć białą koszulę i czarną muszkę. Co interesujące, dostępna jest też nieformalna wersja smokingu - z dwurzędową marynarką. Do takiego stroju nie stosuje się kamizelki i pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Warszawa zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów. 

Wykwintny strój dla każdego mężczyzny

Niewątpliwie, smoking to konieczny element męskiej garderoby. Jest on odświętny, nadaje się na wyjątkowe wydarzenia, a każdy mężczyzna może świetnie w nim wyglądać. W naszej Pracowni Krawieckiej Warszawa z dbałością o każdy detal szyjemy smokingi na miarę, w związku z czym możemy doskonale spełniać wymagania naszych klientów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do skontaktowania się z nami.