RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking to bardzo szykowny element męskiej garderoby, przeznaczony na ważne okazje. Trzeba zatem mieć pewność, że będzie leżał idealnie na swoim właścicielu i podkreślał walory jego figury. Żeby to osiągnąć, jego uszyciem muszą zająć się wykwalifikowani krawcy, którzy znają kryteria, jakie ma spełniać odpowiedni smoking i mają możliwość wykonania go z najlepszej jakości materiałów. Tak właśnie podchodzi do tej kwestii nasza Pracownia Krawiecka Wrocław.

Ponadczasowa elegancja

Kiedy w latach trzydziestych ubiegłego wieku podzielono męskie stroje na te formalne i nieformalne, smoking określono jako kostium półformalny. Jest więc trochę bardziej elegancki niż garnitur, ale mniej oficjalny od fraka. Powinno się go zakładać późną porą - po zachodzie słońca. W sztucznym oświetleniu czerń smokingu zachwyca bowiem głębią barwy, mocniejszy jest także kontrast z bielą koszuli, w związku z czym mężczyzna wygląda doskonale. Co istotne, dostępny jest również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką o białej barwie, który nadaje się do zakładania również w pełnym słońcu, na przykład podczas przyjęć w cieplejszym klimacie. Generalnie jednak, tradycyjny, szykowny kostium tego typu musi być czarny.

Budowa smokingu

Tradycyjny, formalny ubiór składa się z jednorzędowej marynarki w kolorze czarnym, z frakowymi albo szalowymi klapami, zapinanej na jeden guzik, z kieszeniami pozbawionymi patek. Do niej dobiera się spodnie, które również są czarne, z dekoracyjnym atłasowym lampasem. W skład smokingu wchodzi też kamizelka lub tak zwany pas hiszpański. Oprócz tego trzeba założyć białą koszulę oraz czarną muszkę. Co interesujące, dostępna jest też nieformalna wersja smokingu - charakteryzuje się on dwurzędową marynarką. Do tego typu stroju nie stosuje się kamizelki czy pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Wrocław zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów.

Wykwintny ubiór dla wszystkich mężczyzn

Bez cienia wątpliwości, smoking stanowi niezbędny element męskiej szafy. Jest on gustowny, nadaje się na ważne wydarzenia, a każdy mężczyzna może fantastycznie w nim wyglądać. W naszej Pracowni Krawieckiej Wrocław fachowo szyjemy smokingi na miarę, dzięki czemu doskonale spełniamy wymagania wszystkich klientów. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą i do skontaktowania się z nami.