RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Wykonywanie strojów historycznych stanowi ogromne wyzwanie. Zajmując się tym, należy wykazywać się nie tylko talentem krawieckim, ale też adekwatną wiedzą, która pozwoli na poprawne odtworzenie ubrań z konkretnej epoki. Pracownia Krawiecka w Katowicach podchodzi do tego zadania bardzo poważnie, aby nasi klienci mogli cieszyć się dokładnym odwzorowaniem stylu i szczegółów.

Zróżnicowane zastosowania

Okazji, w których reprodukcje ubrań z przeszłości okazują się potrzebne, jest więcej, niż można oczekiwać. Pracujemy na przykład z teatrami czy szkołami, tworzymy też stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Garderoba z epoki może także być użyta w czasie rekonstrukcji dawnych wydarzeń - dla przykładu uczt czy bitew, jak również na różnorodnych balach, których motywem przewodnim bywa moda z przeszłości. Nasze reprodukcje fantastycznie urozmaicą wszystkie tego typu okazje.

Profesjonalne wykonanie

Chcąc sprawić, by kostium z danego okresu prezentował się dobrze, zgodnie z realiami i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości, trzeba poświęcić sporo czasu na
uzyskanie niezbędnej do jego stworzenia wiedzy. My nie pomijamy tych etapów pracy, dzięki czemu tworzone w naszej Pracowni Krawieckiej Katowice repliki zwracają uwagę dbałością o detale i dokładnym wykonaniem. Kostiumy, które szyjemy, takie jak na przykład suknie z epoki, płaszcze rycerskie zakonników czy szustokory - eleganckie siedemnastowieczne stroje męskie, charakteryzują się wiernym odwzorowaniem panujących wówczas trendów i są doskonałymi kopiami ubrań sprzed lat.

Oferta dostosowana do oczekiwań klienta

Ważnym aspektem funkcjonowania naszej pracowni jest fakt, że w naszej Pracowni Krawieckiej Katowice historyczne repliki strojów szyje się na miarę. Dlatego też nasi klienci otrzymują kostiumy nie tylko szczegółowo odtwarzające modę z dawnych lat, ale też idealnie dostosowane do swoich oczekiwań. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania satysfakcji z zakupionego ubrania z epoki - osoba, która będzie je nosić, oczaruje swoim inspirowanym dawnymi wiekami kostiumem. W sprawie innych szczegółów zachęcamy do kontaktu.