RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

FRAK, SMOKING, SURDUT - SZYTY NA MIARĘ

W naszej pracowni krawieckiej szyjemy, oprócz różnego rodzaju garniturów, także fraki, smokingi i surduty. Stawiamy na wysoką jakość wykonania, która jest wymagana w przypadku tych eleganckich strojów męskich.

Frak

Frak to bardzo elegancki męski strój wieczorowy, najbardziej formalny używany tylko przy szczególnie uroczych okazjach, nosi się go wyłącznie po godzinie osiemnastej. Co ciekawe w XVIII wieku stanowił ubiór dzienny, był rozwinięciem ubioru żołnierskiego i angielskiej peleryny sukiennej. Od XIX wieku szyjemy go wyłącznie z czarnego sukna i od tego czasu stał się wyłącznie strojem wieczorowym, zakładanym na przykład przy uroczystych okazjach takich jak wizyta składana głowie państwa.

Smoking

Smoking to strój pośredni między garniturem a frakiem, bardziej elegancki od garnituru, ale mniej oficjalny niż frak. Nie nosimy go przed godziną dziewiętnastą. Składa się z czarnej marynarki, która jest uszyta z eleganckiego i bardzo dobrego materiału. Jest jedno bądź dwu rzędowa z atłasowymi, lub jedwabnymi klapami, bądź kołnierzem szalowym, czarnych spodni z pojedynczym lampasem, białej koszuli z wykładanym kołnierzykiem, atłasowego pasa, czarnej lub białej kamizelki, czarnej muszki i białej poszetki w kieszonce.

Surdut

Surdut to strój wizytowy zapoczątkowany w dziewiętnastym wieku, pochodzi od francuskiego szustokoru. Od Fraka różni się tym, że do górnej części na wysokości talii doszyte były szerokie poły sięgające nawet kolan.  Równie elegancki jak smoking, lecz mniej elegancki niż frak. Używany jest często przez panów w dniu ślubu.

Szyjemy także garnitury na miarę