RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Szycie kostiumów historycznych stanowi duże wyzwanie. Zajmując się tym, trzeba wykazywać się nie tylko talentem krawieckim, ale też sporą wiedzą, która pozwoli na właściwe odtworzenie ubrań z konkretnej epoki. My podchodzimy do tego zadania bardzo poważnie, aby klienci naszej Pracowni Krawieckiej w Krakowie mieli możliwość cieszenia się dokładnym odwzorowaniem stylu i szczegółów.

Zróżnicowane zastosowania

Okazji, w których reprodukcje ubrań historycznych okazują się niemal niezbędne jest więcej, niż się wydaje. Pracujemy na przykład z teatrami i szkołami, tworzymy też stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Ubrania z epoki mogą także być użyte podczas rekonstrukcji dawnych wydarzeń - na przykład uczt albo bitew, jak również na balach, których motywem przewodnim bywa klimat z przeszłości. Nasze repliki rewelacyjnie urozmaicą wszystkie tego typu okazje.

Fachowość wykonania

Aby kostium z epoki prezentował się odpowiednio, zgodnie z realiami i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości, należy przeznaczyć sporo czasu na uzyskanie niezbędnej do jego uszycia wiedzy. W naszej Pracowni Krawieckiej Kraków nie pomijamy tych etapów pracy, dzięki czemu tworzone przez nas repliki zwracają uwagę dbałością o detale i profesjonalnym wykonaniem. Kostiumy, które wykonujemy, takie jak między innymi suknie z epoki, płaszcze rycerzy-zakonników czy szustokory - szykowne siedemnastowieczne stroje męskie, cechują się wiernym odtworzeniem dominujących ówcześnie stylów i są idealnymi kopiami ubrań sprzed lat.

Oferta dostosowana do potrzeb klientów

Ważnym aspektem funkcjonowania naszej pracowni jest fakt, że zamawiane u nas historyczne ubrania szyje się na miarę. Dlatego też nasi klienci dostają kostiumy nie tylko szczegółowo odwzorowujące styl z sprzed wieków, ale też idealnie dopasowane do swoich wymagań. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania zadowolenia z nabytego ubrania z epoki - osoba, która będzie je zakładać, oczaruje swoim inspirowanym przeszłością kostiumem. W sprawie ewentualnych pytań zapraszamy do kontaktu z naszą Pracownią Krawiecką Kraków.