RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Szycie strojów historycznych stanowi duże wyzwanie. Zajmując się tym, należy wykazywać
się nie tylko talentem krawieckim, ale też odpowiednią wiedzą, która pozwoli na właściwe odtworzenie ubrań z konkretnych czasów. W naszej Pracowni Krawieckiej w Warszawie podchodzimy do tej kwestii bardzo poważnie, aby nasi klienci mogli cieszyć się dokładnym odwzorowaniem dawnej mody i detali.

Zróżnicowane zastosowania

Sytuacji, w których reprodukcje ubrań sprzed lat okazują się potrzebne, jest więcej, niż można się spodziewać. Współpracujemy na przykład z teatrami i szkołami, wykonujemy też stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Kostiumy z epoki mogą także być użyte podczas rekonstrukcji dawnych zdarzeń - dla przykładu uczt czy bitew, jak również na różnego rodzaju balach, których motywem przewodnim bywa klimat z przeszłości. Nasze repliki rewelacyjnie dopełnią każdą taką okazję.

Fachowość wykonania

Aby strój z epoki prezentował się odpowiednio, wiarygodnie i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości należy przeznaczyć sporo czasu na uzyskanie wymaganych do jego stworzenia kwalifikacji i informacji. My nie pomijamy tych etapów pracy, w związku z czym tworzone w naszej Pracowni Krawieckiej Warszawa historyczne ubrania zachwycają dbałością o detale i dokładnym wykonaniem. Kostiumy, które tworzymy, takie jak na przykład suknie z epoki, płaszcze zakonne rycerzy czy szustokory - wytworne stroje męskie z XVIII wieku, charakteryzują się wiernym odtworzeniem dominujących wówczas stylów i są idealnymi kopiami ubrań noszonych przed laty.

Oferta odpowiadająca na wymagania klienta


Ważnym aspektem funkcjonowania naszej Pracowni Krawieckiej Warszawa jest to, że zamawiane u nas historyczne ubrania szyje się na miarę. Dlatego też nasi klienci dostają kostiumy nie tylko dokładnie odtwarzające styl z dawnych lat, ale też doskonale dopasowane do swoich potrzeb. Dzięki temu możemy zagwarantować satysfakcję z nabytego ubrania z epoki - osoba, która je założy, oczaruje swoim inspirowanym przeszłością wyglądem. Po więcej informacji zapraszamy do kontaktu.