RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Szycie strojów historycznych to ogromne wyzwanie. Zajmując się tym, należy wykazywać się nie tylko talentem krawieckim, ale też odpowiednim oczytaniem. To pozwoli na właściwe odtworzenie ubrań z danej epoki. W Pracowni Krawieckiej w Rzeszowie podchodzimy do tej sprawy niezwykle poważnie, aby nasi klienci mieli możliwość cieszenia się fantastycznym odwzorowaniem stylu i detali.

Zróżnicowane zastosowania

Okazji, w których reprodukcje ubrań historycznych okazują się potrzebne, jest więcej, niż może się wydawać. Pracujemy na przykład z teatrami czy szkołami, wykonujemy też stroje dla bractw rycerskich - w tym dla Zakonu Maltańskiego. Kostiumy z epoki mogą także być użyte w czasie rekonstrukcji dawnych wydarzeń - przykładowo bitew czy uczt, jak również na różnorodnych przyjęciach, dla których inspiracją bywa moda z przeszłości. Tworzone przez naszą Pracownię Krawiecką Rzeszów repliki fantastycznie uzupełnią wszystkie takie okazje.

Profesjonalizm wykonania

Chcąc sprawić, by strój z danego okresu wyglądał odpowiednio, wiarygodnie i nie sprawiał wrażenia, że jest złej jakości, trzeba poświęcić sporo czasu na uzyskanie niezbędnych do jego uszycia informacji i kwalifikacji. My nie pomijamy tych etapów pracy, dzięki czemu tworzone u nas historyczne ubrania zachwycają dbałością o detale i fachowym wykonaniem. Kostiumy, które szyjemy, takie jak między innymi suknie z przeszłości, płaszcze rycerzy-zakonników czy szustokory - wytworne siedemnastowieczne stroje męskie, cechują się wiernym odwzorowaniem dominujących ówcześnie stylów i są idealnymi kopiami ubrań
sprzed lat.

Oferta dostosowana do oczekiwań klientów

Istotnym aspektem funkcjonowania naszej Pracowni Krawieckiej Rzeszów jest fakt, że zlecane do wykonania u nas historyczne ubrania są szyte na miarę. Dlatego też nasi klienci dostają kostiumy nie tylko szczegółowo odtwarzające styl z sprzed wieków, ale też idealnie dopasowane do swoich wymagań. Dzięki temu mamy możliwość zagwarantowania satysfakcji z nabytego ubrania z epoki - osoba, która je założy, zachwyci swoim inspirowanym dawnymi wiekami strojem. Po więcej informacji zachęcamy do kontaktu.