RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Smoking to niezwykle wytworny element męskiej garderoby, przeznaczony na wyjątkowe okazje. Należy zatem mieć pewność, że będzie leżał doskonale na swoim właścicielu i zaznaczał walory jego sylwetki. Żeby to osiągnąć, jego stworzeniem muszą zająć się doświadczeni krawcy, którzy znają kryteria, jakie ma spełniać odpowiedni smoking i mają możliwość wykonania go z najwyższej jakości materiałów. Tak właśnie podchodzi do tej kwestii nasza Pracownia Krawiecka Katowice.

Uniwersalna elegancja

Kiedy w latach trzydziestych zeszłego wieku podzielono męskie stroje na te formalne i nieformalne, smoking został zakwalifikowany jako ubiór półformalny. Jest zatem nieco bardziej szykowny niż garnitur, ale mniej oficjalny niż frak. Należy go zakładać późną porą - po godzinie osiemnastej. W świetle lamp czerń czaruje bowiem głębią barwy, uwydatniony jest także kontrast z bielą koszuli, w związku z czym mężczyzna wygląda doskonale. Co ciekawe, istnieje również tak zwany smoking tropikalny - z marynarką o białej barwie, który można nosić również w dzień, na przykład podczas eleganckich spotkań towarzyskich w gorącym klimacie. Generalnie jednak, klasyczny, szykowny kostium tego typu musi być czarny.

Skład smokingu

Wzorcowy, formalny ubiór składa się z jednorzędowej marynarki w kolorze czarnym, z frakowymi albo szalowymi wyłogami, zapinanej na jeden guzik, z kieszeniami pozbawionymi patek. Do niej dobrane są również ciemne spodnie, z dekoracyjnym atłasowym lampasem. Do budowy smokingu wchodzi też kamizelka albo tak zwany pas. Do tego zakłada się białą koszulę oraz czarną muszkę. Co ważne, dostępna jest też wersja nieformalnego smokingu - z dwurzędową marynarką. Do tego typu stroju nie nosi się kamizelki czy pasa. W naszej Pracowni Krawieckiej Katowice zdajemy sobie sprawę ze wszystkich tych niuansów. 

Wytworny ubiór dla każdego mężczyzny

Bez cienia wątpliwości, smoking to niezbędny element męskiej garderoby. Jest on stylowy, nadaje się na ważne okazje, a każdy mężczyzna może fantastycznie w nim wyglądać. W naszej Pracowni Krawieckiej Katowice fachowo szyjemy smokingi na miarę, dlatego też doskonale spełniamy oczekiwania wszystkich klientów. Zachęcamy do przyjrzenia się ofercie i do nawiązania z nami kontaktu.