RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Mundur górniczy Mundur dla muzeów Mundur myśliwski Mundur górniczy Mundur myśliwski Czaka górnicze

MUNDURY GÓRNICZE - SZYTE NA MIARĘ

Możesz nam całkowicie zaufać w kwestii szycia mundurów górniczych - mamy w tym spore doświadczenie. 

Najlepiej leżące mundury to mundury górnicze szyte na miarę. Uniformy wykonywane w sposób seryjny nie są w stanie ani oddać mężnej postawy górnika ani zapewnić mu niezbędnej wygody podczas parad i uroczystości. Aby górnik prezentował się dostojnie i godnie czy mógł ze swobodą odbierać zaszczyty, niezbędny jest do tego mundur szyty indywidualnie.

Żaden mężczyzna, a już szczególnie taki, któremu niestraszne podziemne krainy nie może czuć się w ubraniu źle. Wygoda stroju ma w takim przypadku nadrzędne znaczenie. W naszej pracowni skupiamy się głównie na tym aby mundur górniczy był przede wszystkim dobrze skrojony gdyż tylko idealny krój zapewni doskonałość ubioru.

Mundur górniczy (na zdjęciach poniżej), który wyśmienicie prezentuje się na właścicielu. Mundur został uszyty na miarę - w naszej Pracowni Krawieckiej.

Kobieta, wstępująca w górnicze szeregi wyjątkowo ładnie wygląda w górniczym mundurze. Pod warunkiem jednak, że jest on szyty właśnie dla niej. Tylko w szytym na miarę mundurze kobieta może poczuć się godna tego aby paradować pośród mężczyzn ale nadal pozostawać kobietą i zachować kobiecą elegancję podkreśloną przez idealnie dopasowany mundur.

Dopasowanie do sylwetki, uwzględnienie osobistych potrzeb oraz znajomość zasad ustanowionych w uchwałach dotyczących mundurów górniczych czyni nasze mundury atrakcyjnymi dla górniczej braci. Wieloletnia współpraca z górnikami, orkiestrami górniczymi pozwala nam zapewnić każdego klienta o najlepszym wykonaniu mundurów. Szyciu podpartym wiedzą, doświadczeniem a także zadowoleniem tych, którzy wychodzą z naszej pracowni w mundurach szytych na miarę.

Mundur - szycie

Mundury górnicze w Polsce zostały wprowadzone po raz pierwszy w 1817 roku i służyły jako odzież robocza. Wzorowane były na strojach piechoty Królestwa Polskiego.

Obecnie używane mundury różnią się od tych z XIX wieku - marynarka zastąpiła frak, spodnie białe zastąpiono czarnymi, półbuty zastąpiły buty z cholewami.

Pojawiła się także damska wersja munduru.

Do umundurowania górniczego zaliczamy także charakterystyczne pióropusze:

  • zielony dla dyrektorów generalnych i dyrektorów górniczych,
  • biały dla osób dozoru ruchu Zakładu Górniczego,
  • czarny dla górników
  • czerwony dla Orkiestry Górniczej,
  • biało czerwony dla kapelmistrza.

Zobacz także: Barbórka

 

Szyjemy mundury na miarę

Możesz nam całkowicie zaufać w kwestii szycia mundurów, począwszy od mundurów wojskowych, poprzez reprodukcje mundurów historycznych, dla orkiestr, stylizowane dla różnego rodzaju instytucji, a skończywszy na galowych mundurach górniczych.

Szyjemy także garnitury na miarę oraz fraki, smokingi i surduty