RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Mundur górniczy Mundur dla muzeów Mundur myśliwski Mundur górniczy Mundur myśliwski Czaka górnicze

MUNDURY GÓRNICZE - SZYTE NA MIARĘ

Możesz nam całkowicie zaufać w kwestii szycia mundurów górniczych - mamy w tym spore doświadczenie.

Najlepiej leżące mundury to mundury górnicze szyte na miarę. Uniformy wykonywane w sposób seryjny nie są w stanie ani oddać mężnej postawy górnika ani zapewnić mu niezbędnej wygody podczas parad i uroczystości. Aby górnik prezentował się dostojnie i godnie czy mógł ze swobodą odbierać zaszczyty, niezbędny jest do tego mundur szyty indywidualnie.

loading...

Żaden mężczyzna, a już szczególnie taki, któremu niestraszne podziemne krainy nie może czuć się w ubraniu źle. Wygoda stroju ma w takim przypadku nadrzędne znaczenie. W naszej pracowni skupiamy się głównie na tym aby mundur górniczy był przede wszystkim dobrze skrojony gdyż tylko idealny krój zapewni doskonałość ubioru.

Mundur górniczy (na zdjęciach poniżej), który wyśmienicie prezentuje się na właścicielu. Mundur został uszyty na miarę - w naszej Pracowni Krawieckiej.

Kobieta, wstępująca w górnicze szeregi wyjątkowo ładnie wygląda w górniczym mundurze. Pod warunkiem jednak, że jest on szyty właśnie dla niej. Tylko w szytym na miarę mundurze kobieta może poczuć się godna tego aby paradować pośród mężczyzn ale nadal pozostawać kobietą i zachować kobiecą elegancję podkreśloną przez idealnie dopasowany mundur.

Szycie mundurów górniczych

Dopasowanie do sylwetki, uwzględnienie osobistych potrzeb oraz znajomość zasad ustanowionych w uchwałach dotyczących mundurów górniczych czyni nasze mundury atrakcyjnymi dla górniczej braci. Wieloletnia współpraca z górnikami, orkiestrami górniczymi pozwala nam zapewnić każdego klienta o najlepszym wykonaniu mundurów. Szyciu podpartym wiedzą, doświadczeniem a także zadowoleniem tych, którzy wychodzą z naszej pracowni w mundurach szytych na miarę.

Mundur - szycie

Mundury górnicze w Polsce zostały wprowadzone po raz pierwszy w 1817 roku i służyły jako odzież robocza. Wzorowane były na strojach piechoty Królestwa Polskiego.

Obecnie używane mundury różnią się od tych z XIX wieku - marynarka zastąpiła frak, spodnie białe zastąpiono czarnymi, półbuty zastąpiły buty z cholewami.

Pojawiła się także damska wersja munduru.

Do umundurowania górniczego zaliczamy także charakterystyczne pióropusze:

  • zielony dla dyrektorów generalnych,
  • biały dla i dyrektorów górniczych i osób dozoru ruchu Zakładu Górniczego,
  • czarny dla górników
  • czerwony dla Orkiestry Górniczej,
  • biało czerwony dla kapelmistrza.

Zobacz także: Barbórka

 

Szyjemy mundury na miarę

Możesz nam całkowicie zaufać w kwestii szycia mundurów, począwszy od mundurów wojskowych, poprzez reprodukcje mundurów historycznych, dla orkiestr, stylizowane dla różnego rodzaju instytucji, a skończywszy na galowych mundurach górniczych.

Szyjemy także garnitury na miarę oraz fraki, smokingi i surduty

 

Mundur jest wspaniałą ozdobą każdego górnika. Na co dzień nie wykorzystywany, podczas parad i ważnych uroczystości dodaje niezbędnej powagi i doniosłości każdemu przedstawicielowi tego zawodu. Niestety, często ten strój kojarzy się z niewygodą oficjalnych kreacji. Wbrew pozorom jednak wcale nie musi tak być. Wystarczy, żeby mundur górniczy był idealnie dopasowany do jego właściciela. W tym względzie z pomocą przychodzi szycie na miarę.

Dlaczego górnik powinien mieć mundur szyty na miarę?

Bycie górnikiem jest wielką dumą. Jest to zawód niezwykle trudny i wymagający, któremu należy się szacunek. Nieodłącznym elementem kojarzącym się z pracą w kopalni jest mundur górniczy. Odświętny strój na co dzień schowany jest w szafie, jednak przy specjalnych okazjach lśni on zasłużonym blaskiem i podkreśla mężność jego właściciela.

Aby mundur górniczy właściwie spełniał swoją rolę i rzeczywiście podkreślał rangę zawodu górnika, powinien być on idealnie dopasowany do sylwetki właściciela. Strój stanowi wizytówkę i jest tym, co z dumą będzie noszone przy każdej odpowiedniej okazji. Seryjnie produkowane mundury nie są w stanie sprostać wymogom każdego górnika, dlatego nie do przecenienia jest indywidualny ich dobór.

Dodatkowo stroje szyte na miarę będą o wiele bardziej komfortowe od gotowych produktów. Są one odpowiednio wyprofilowane pod kątem sylwetki oraz posiadają rękawy i nogawki właściwej długości. Dzięki temu noszenie takiego stroju podczas uroczystości nie będzie problemem. Każdy górnik w mundurze skrojonym zgodnie z własną sylwetką będzie się wspaniale prezentował niezależnie od czasu trwania parad czy też innych okoliczności.

Mundur górniczy szyty na miarę potrzeb

Szycie na miarę nie jest proste i wymaga sporego doświadczenia. W naszej pracowni już od wielu lat zajmujemy się tworzeniem produktów, dlatego doskonale zdajemy sobie sprawę z wyzwań. Przy każdej realizacji wsłuchujemy się w potrzeby naszych klientów i dążymy do tego, aby gotowy strój był idealnie do niego dopasowany.

Galowe mundury górnicze stanowią ozdobę każdego przedstawiciela tego zawodu. Są powodem do dumy oraz wyrazem męstwa i wytrwałości w pracy w kopalni. Z tych właśnie powodów niezwykle ważną kwestią jest idealne dobranie munduru do sylwetki górnika, aby mógł on się czuć w swoim stroju komfortowo i tym samym podkreślić rangę swojego zawodu.

Mundur górniczy noszony jest podczas parad i innych rozmaitych uroczystości. Stanowi wspaniałą wizytówkę. W naszej pracowni zdajemy sobie sprawę, jak ważny dla górnika jest nieskazitelny wygląd oraz dbałość o najmniejsze detale stroju. Dlatego właśnie, bazując na swoim długoletnim doświadczeniu, szyjemy mundury górnicze na miarę indywidualnych potrzeb.