RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Mundur górniczy Mundur dla muzeów Mundur myśliwski Mundur górniczy Mundur myśliwski Czaka górnicze

SZYJEMY STROJE DLA PRACOWNIKÓW MUZEUM

Duże narodowe muzea potrzebują dla swych pracowników uniformów, które podkreślałyby powagę miejsca i narzucały pewną formę szacunku jaki powinno się okazać historii. Nasza pracownia miała zaszczyt ubierać także pracowników i takich miejsc. Schludne, eleganckie i stonowane ubiory osób zatrudnionych w szacownych muzeach podkreślają ich profesjonalizm i prestiż instytucji.

Wiele instytucji publicznych uniformizuje stroje swych pracowników. Jedną z nich są muzea. Obecnie, w dobie spadku zainteresowania historią i dorobkiem kulturowym naszego kraju warto przemyśleć uatrakcyjnienie zwiedzającym czasu spędzonego w muzeum. Przyznać trzeba, że dla wielu osób o wiele ciekawsze jest odkrywanie historii w towarzystwie przewodnika ubranego w strój, który oddaje charakter miejsca czy epoki jakie poznajemy podczas zwiedzania. Także każda inscenizacja wydarzeń historycznych wymaga odpowiedniej oprawy w formie stroju i nierzadko takie zapotrzebowanie zgłaszają właśnie muzea.

Skansen gdzie przewodnik ubrany jest w typowy regionalny strój, w którym odwzorowane są wszystkie oryginalne detale przyciąga rzesze zwiedzających. Niezwykle ciekawym doświadczeniem dla zwiedzających np. muzeum górnicze dzieci jest poznanie osobiście Skarbnika czy podziemnego chochlika, który przy okazji opowie im o fedrowaniu na przestrzeni dziejów.

Wypiek chleba według średniowiecznej receptury nie byłby tak pasjonujący gdyby nie to, że sztuki piekarskiej uczą dzieci i dorosłych najprawdziwsi chlebowi mistrzowie rodem ze średniowiecznej legendy. A Biskupin straciłby sporo ze swego uroku gdyby nie można było się tam natknąć na mieszkańców tej przedpiastowskiej osady przechadzających się w strojach z epoki.

Coraz częściej muzea podnoszą w ten sposób atrakcyjność swoich oddziałów a Pracownia Krawiecka Joli Przebindy współuczestniczyła już w kilku tego typu projektach. Ubieraliśmy pracowników muzeów nie tylko w uniformy zmunduryzowane ale też w stroje mające oddać motyw przewodni muzeum czy choćby poszczególnych ekspozycji. Podnosi to atrakcyjność muzeum i podoba się szczególnie dzieciom i młodzieży.

Nie każde muzeum może sobie jednak pozwolić na zabawę strojem. Duże narodowe muzea potrzebują dla swych pracowników uniformów, które podkreślałyby powagę miejsca i narzucały pewną formę szacunku jaki powinno się okazać historii. Nasza pracownia miała zaszczyt ubierać także pracowników i takich miejsc. Schludne, eleganckie i stonowane ubiory osób zatrudnionych w szacownych muzeach podkreślają ich profesjonalizm i prestiż instytucji.

Zapraszamy do współpracy z Pracownią Joli Przebindy muzea, skanseny oraz organizacje działające na polu historycznym. Nasze stroje szyte są zachowaniem wszelkich obowiązujących norm, jeśli rzecz dotyczy uniformów. Jesteśmy zespołem składającym się z fachowców także jeśli tematem są rekonstrukcje strojów historycznych, przebrań dla uczestników inscenizacji czy postaci legendarnych. Długoletnie doświadczenie pozwala nam zaoferować swoje usługi muzeom nie tylko w temacie strojów dla pracowników ale też jeśli w grę wchodzi wykonanie ubioru który ma być eksponatem muzealnym.

Oferujemy solidne i doskonałe jakościowo wykonanie każdego zlecenia. Zapewniamy terminowość i profesjonalne podejście do realizacji zamówienia. Zlecone stroje szyjemy na indywidualny wymiar osoby, która ma je nosić dlatego są one wygodne i zaspakajają osobiste potrzeby komfortu ubrania. Indywidualne podejście do każdego klienta pozwala tworzyć nam kolekcje strojów, mundurów i uniformów z których każdy pracownik jest zadowolony i czuje się po prostu dobrze.