RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Kamizelka do szustokoru Przebranie dziecięce Peleryna Kawalera Maltańskiego Szustokor Peleryna Klubu Wabiarzy Żakiet do jazdy konnej

SZYJEMY STROJE JEŹDZIECKIE DAMSKIE I MĘSKIE

Każda działalność i każda zmiana pociąga za sobą dalszą konieczność zmian. Wzrost popularności jazdy konnej wśród kobiet wymusił także nowy styl ubierania się. Damy jeżdżące po damsku dawniej dosiadały konia w sukni co powodowało najróżniejsze, czasem bardzo groźne wypadki. Skonstruowano zatem odpowiednią formę spódnicy, dłuższej z przodu o skróconym, zapinanym tyle. Taka forma stroju jest bezpieczna ale i wyszukana zarazem gdyż kobieta siedząca w damskim siodle, z pięknie spływającą w faldach spódnicą wygląda bardzo elegancko. Dla kobiet dosiadających swe wierzchowce na sposób męski obrano linię stroju wywodzącą się od męskiego uniformu  do jazdy. Jest to żakiet, marynarka lub frak do jazdy i bryczesy.Żakiet jest dostosowany do kobiecej figury, taliowany, z reguły z pęknięciem z tyłu tak aby podkreślał walory damskiej sylwetki i dodawał jej urody. Marynarki takie noszą zarówno panie jeżdżące po damsku jak i te, które wybrały drugą opcję. Jedne i drugie wyglądają gustownie i klasycznie.

Nie zawsze jest to strój wymagany do jazdy konno. Czasem wystarczy kamizelka lub kurtka i wygodne spodnie. Jednakże jeździectwo jest sportem elitarnym, wymagana jest tu więc odpowiednia oprawa. Czarny żakiet lub frak i jasne bryczesy to obowiązkowy strój na wszelkich zawodach jeździeckich. Z racji, iż służy on do aktywności, uprawiania sportu musi być przede wszystkim wygodny. Jeździec musi mieć zagwarantowaną swobodę ruchów, możliwość wykonywania ich bez ograniczeń jakie nieść może za sobą tkanina, krój czy też dopasowanie ubrania.

Stroje jeździeckie szyte na miarę zapewnią każdej kobiecie wygodę. Indywidualne dopasowanie stanowi o komforcie stroju oraz o możliwości jego wykorzystania. Dodatkowym atutem szycia na miarę jest podkreślenie zalet kobiecej sylwetki. Kobieta zawsze powinna zachować swą kobiecość a szczególnie wtedy gdy konkuruje z mężczyznami. W naszej pracowni gwarantujemy fachowe i terminowe szycie ubiorów jeździeckich.