RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Kamizelka do szustokoru Przebranie dziecięce Peleryna Kawalera Maltańskiego Szustokor Peleryna Klubu Wabiarzy Żakiet do jazdy konnej

SZYJEMY STROJE I KOSTIUMY DLA TEATRÓW

Na potrzeby sztuki kostiumowej wykonujemy rekonstrukcje strojów historycznych. Nasze kostiumy teatralne są wiernymi kopiami oryginalnych strojów z danej epoki. Czy to łachmany Jeana Valjeana z Nędzników czy suknia dla Królowej Zimy w teatrze dziecięcym, każdy z nich wykonywany jest bardzo starannie gdyż widz zauważy każdy detal.

„...nie ma dobrego przedstawienia ze złymi kostiumami.” - Dariusz Miłkowski

Aktor drugiego planu - kostium

Przedstawienie teatralne to nie tylko obsada ról. Na sukces sztuki wpływa wiele czynników. Odbiór przedstawienia przez widza jest uzależniony głównie od gry aktorskiej jednak aktorzy wspomagani są przez cichych pomocników których rola jest w całym przedsięwzięciu niebagatelna.

Począwszy od scenografii poprzez oświetlenie i efekty dźwiękowe aż po kostium w jakim aktor na scenie gra. Choć właściwie to kostium należałoby wymienić zaraz po aktorze gdyż to właśnie on odgrywa role wraz z nim. Strój musi przekazać ducha danej epoki ale też osobowość przedstawianej postaci.

Kostium oddziałuje na widza w specyficzny sposób. Nic tak jak przebranie aktora nie oddaje duszy postaci jaką gra. Efekt Kopciuszka nie byłby aż tak spektakularny gdyby nie przemiana jego stroju. Dziewczę w usmolonych łachmanach przywdziewa na siebie piękną, strojną suknię czyniącą z niej księżniczkę. Ta magia kostiumu musi być widoczna nawet dla widzów siedzących w ostatnich rzędach. Dlatego specyfika stroju teatralnego jest szczególna. Musi być ona na tyle efektowna aby zadziałała na każdego widza od pierwszego do ostatniego rzędu. I musi być ona dokonana profesjonalnie przez krawca z doświadczeniem.

Różnorodność repertuaru teatralnego powoduje, iż zapotrzebowanie na kostiumy jest ogromne. Stroje teatralne szyte w Pracowni Joli Przebindy odpowiadają wymogom sceny. Czy to łachmany Jeana Valjeana z Nędzników czy suknia dla Królowej Zimy w teatrze dziecięcym, każdy z nich wykonywany jest bardzo starannie gdyż widz zauważy każdy detal. Na potrzeby sztuki kostiumowej wykonujemy rekonstrukcje strojów historycznych. Nasze kostiumy są wiernymi kopiami oryginalnych strojów z danej epoki.

Spełniamy także najfantastyczniejsze wizje reżysera. Dzięki doświadczeniu w realizacjach kostiumów na potrzeby scen teatralnych czy operowych, potrafimy sprostać każdemu wyzwaniu. Od strojów historycznych poprzez przebrania baśniowych postaci aż po kreacje współczesne. Szyjemy strojne suknie barokowe, kreacje z epoki napoleońskiej, staropolskie kontusze, fraki, surduty, mundury historyczne czy średniowieczne giezła, suknie wierzchnie. Wszystkie kostiumy wykonane w pracowni Joli Przebindy spełniają wymagania rekonstrukcyjne dotyczące strojów teatralnych. Szyjemy także kosmiczne przebrania do sztuk o tematyce fantasy oraz stroje dla aktorów wcielających się w bajkowe postacie.

Aktor powinien w swoim kostiumie czuć się bardzo swobodnie, dlatego każdy z nich szyty jest indywidualnie dla poszczególnych osób z uwzględnieniem osobistych wymagań. W naszych strojach aktorzy czują się komfortowo i wygodnie.

Szustokor - uszyty w naszej pracowni z dbałością o detaleOferujemy szycie kostiumów teatralnych na zamówienie oraz projektowanie kostiumów scenicznych. Współpracujemy z teatrami również podczas tworzenia projektów.

Zapraszamy do współpracy z naszą pracownią, w której bez wahania podejmiemy każde wyzwanie i doprowadzimy je do zadowalającego finału.