RSS twitter icon gplus icon youtube icon Facebook
Smoking Biały smoking Garnitur dwurzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Garnitur jednorzędowy Surdut Frak

Fraki Kraków

Frak to męski strój wieczorowy, który onieśmiela panów swoją klasą, dlatego każdy z nich powinien mieć w swojej szafie tego typu ubiór szyty na miarę. W dzisiejszym świecie fraki są przeznaczone głównie dla konferansjerów, dyrygentów i muzyków orkiestry, tancerzy tańców klasycznych czy kelnerów wyjątkowo ekskluzywnych lokali gastronomicznych. Niekiedy zdarza się jednak, że uszycie go zlecają panowie młodzi na szczególnie uroczyste wydarzenie, którym jest ich ślub. W takich zleceniach specjalizuje się nasza pracownia krawiecka w Krakowie.

Jak wygląda frak?

Krój fraka jest niezwykle skomplikowany. Tradycyjną cechą tego typu ubioru są długie tylne poły i satynowe wyłogi. Jego przednia część jest krótka, natomiast tylna sięga dwoma połami nawet do linii kolan. We frakach o linii angielskiej tył wydłuża się stopniowo i łagodnie, sięgając do lub za kolana, a w stylu francuskim znacznie mocniej odznacza się swoją długością i kończy tuż przed kolanami. Charakterystyczną cechą jest także kieszonka z poszetką w kolorze białym, najbardziej polecaną jest jedwabna. 

Jak nosić frak?

Podstawową częścią fraka są spodnie z dwoma lampasami (bez mankietów), biała kamizelka zapinana na guziki, biała koszula ze stójką z łamanym kołnierzykiem i biała mucha. Dodatkowo, obowiązkowe są też czarne lakierki. W naszej pracowni w Krakowie zawsze przestrzegamy tych zasad.

Frak - w jakim kolorze?

Frak jest czarny. To strój klasyczny, nie podlega stylizacji. Frak i spodnie frakowe są czarne, koszula i kamizelka - białe. Do tego nosi się białą, wiązaną muchę. Każde inne zestawienia kolorystyczne są najczęściej związane z zastosowaniem scenicznym i nie pozwalają uzyskać wystarczająco eleganckiego rezultatu. 

Jak zachowywać się nosząc frak?

Mężczyźni noszący frak wyglądają wyjątkowo elegancko, jednak równie eleganckie powinno także ich zachowanie, aby ich postawa reprezentowała najwyższą klasę. Podczas noszenia tak uroczystego stroju, niedozwolone jest trzymanie rąk w kieszeniach spodni lub zapinanie guzików. Odpowiednią prezencję zapewni również tylko i wyłącznie zakup fraka szytego na miarę w profesjonalnej pracowni krawieckiej w Krakowie. 

Frak podkreśla rangę każdej, nawet najbardziej uroczystej ceremonii, dlatego panowie poszukujący stroju, który jest synonimem najwyższej elegancji, powinni posiadać taki ubiór, skrojony dokładnie na ich miarę, a taką usługę wykonuje nasza pracownia krawiecka w Krakowie.